30-minutowy sekret, który przywraca skórze młodzieńczy i świeży wygląd.

2017-02-16 12:33:01 · Artykuł Ekspercki

Rosnące zainteresowanie zabiegami z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń do złuszczania, pielęgnacji i odnowy skóry doprowadziło do postępu technicznego i ulepszenia metod tradycyjnych.

Mikrodermabrazja diamentowa - metoda złuszczania naskórka.

Tradycyjna mikrodermabrazja diamentowa to popularny, dostępny niemal w każdym gabinecie zabieg złuszczania naskórka. Doskonale znany i lubiany przez pacjentki, doceniany przez specjalistów. Regularne usuwanie martwych komórek skóry jest podstawowym elementem dbania o promienny, świeży wygląd. To również sposób na wygładzanie płytkich zmarszczek czy rozjaśnianie drobnych przebarwień.

Choć jest to procedura nieinwazyjna, u niektórych może wystąpić lekkie podrażnienie skóry, suchość i lekkie zaczerwienienie, które zanika w krótkim okresie czasu.

W celu spotęgowania efektów mikrodermabrazji, lekarze rozpoczęli stosować zabiegi łączone jednocześnie z mikrodermabrazją, takie jak intensywne światło impulsowe IPL i związki chemiczne. Odpowiedzią było skuteczniejsze złuszczanie naskórka i lepsza redukcja nieprawidłowego zabarwienia skóry (dyschromia).

W ostateczności udoskonalono procedurę wprowadzając nowe rozwiązanie techniczne: mechaniczne złuszczanie bez kryształów wraz z metodą pneumatycznego aplikowania specjalistycznych substancji aktywnych w skórę – Hydradermabrazję.

Zabieg cieszy się ogromną popularnością w ponad 75 krajach, zdobył prestiżowe nagrody branżowe, ciągle zachwyca i podbija nowe rynki. Dlaczego? Zwolennicy tego zabiegu doceniają skuteczność, nieinwazyjność i bezpieczeństwo.

Hydradermabrazja to zaawansowana wersja profesjonalnego zabiegu na twarz i mikrodermabrazji. To dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumentów hybrydowe leczenie, które przywraca skórze matowej, zmęczonej, zniszczonej nowe życie. Zabieg całkowicie bezbolesny. Dzięki profesjonalnej linii preparatów pielęgnacyjnych bogatych w przeciwutleniacze i peptydy, skóra jest oczyszczona, złuszczona i nawilżona.

Hydradermabrazja – zabieg KOMPLEKSOWY.

Właścicielka Instytutu Babiana pani Agnieszka Kośnik – Zając, potwierdza, że zabieg hydradermabrazji jest wyjątkowy. To światowy HIT! Dostępny tylko w wybranych gabinetach, oferujących nowoczesne, specjalistyczne procedury estetyczne. Zdaniem pani Agnieszki jego unikatowość stanowią innowacyjne, bogate w substancje czynne koktajle, aplikowane na skórę w wieloetapowym procesie zabiegu. “Przyznam, że próbowałam innych, wydawałoby się równie atrakcyjnych preparatów, ale żaden nie był w stanie zastąpić oryginalnych, polecanych przez producenta. Są tak precyzyjnie opracowane, by każda faza programu doskonale się ze sobą komponowała, tworząc pełny zabieg nie tylko złuszczania, ale i terapii niedoskonałości oraz zaawansowanej pielęgnacji”. ACTIV 4 - serum o wielokierunkowym działaniu stosowane jest zwykle na początkowym etapie zabiegu, zalecane dla każdego typu skóry. Bogate w składniki nawilżające, oczyszczające i rozświetlające. Zawiera przeciwutleniacze, witaminy oraz substancje mineralne. BETA HD - z kolei dopasowane jest do skóry tłustej, trądzikowej czy z hiperpigmentacją, stosowane na kolejnym etapie - ekstrakcji. Zmniejsza łojotok, sprzyja regulacji sebum, ułatwia gojenie, odnawia mikroflorę skóry. Świetnie oczyszcza skórę. ANTIOX 6 - to serum nastawione na walkę z wolnymi rodnikami oraz szkodliwym wpływem środowiska naturalnego. Chroni skórę oraz stymuluje jej regenerację. Świetnie koryguje fakturę, ujednolica karnację. Stosowane jest na etapie końcowym procedury. DERMABUILDER zawiera wielopeptydowy kompleks ant-aging - alternatywę dla toksyny botulinowej. Ogranicza bowiem nadmierną aktywność mięśni twarzy, przez spowalnia tworzenie się zmarszczek. Odmładza matrycę skóry dzięki stymulacji fibroblastów, zwiększa jej elastyczność. Ampułka tego serum zalecana jest jako dodatkowy element kuracji. By zwiększyć efektywność etapu złuszczania do procedury włączyć można ampułki peelingu GLYSAL. Działają łagodnie, nie wymagają specjalnego przygotowania czy okresu rekonwalescencji.

Dodatkowym atutem, na który szczególnie zwracam uwagę, jest bezpieczeństwo. Aparat do hydradermabrazji posiada wymienne końcówki, co gwarantuje wysoki poziom antyseptyki. Ich powierzchnia ma kształt spirali, co zapewnia ciągłe oraz równomierne naniesienie preparatu. Możliwa jest również regulacja stopnia dostarczania serum.

Nie bez znaczenia jest dla również fakt, że procedurę można polecić KAŻDEMU. Nie zdarzy się nam niekomfortowa sytuacja konieczności odmowy zabiegu. Różnorodność zarówno końcówek jak i preparatów umożliwia dostosowanie hydradermabrazji dla wszystkich typów skóry, od wrażliwej, przez naczynkową do tłustej, grubej czy porowatej. Bogactwo możliwości zachwyca zarówno wykonujących kuracje jak i poddających się nim klientów. Wszyscy jesteśmy bowiem świadomi, że indywidualizacja terapii jest gwarancją sukcesu zdrowej i pięknej skóry.

Badanie przeprowadzone przez dr Freedmana BM potwierdziło skuteczność tej unikalnej technologii i wykazało, że zastosowane podczas zabiegu substancje aktywne mają duży współczynnik wchłaniania, około 94 proc.

Badanie miało na celu potwierdzenie skuteczności hydradermabrazji w nieinwazyjnym odmładzaniu twarzy oraz porównanie działania specjalistycznych preparatów stosowanych osobno i w połączeniu z technlogią hydradermabrazji.

W badaniu wzięły udział kobiety w wieku 34-56 lat, które losowo podzielono na dwie grupy. Grupa A przeszła serię 6 pełnych zabiegów hydradermabrazji na twarz. W grupie B zastosowano wyłącznie ręczne nałożenie na twarz specjalistycznych antyoksydantów przez 6 kolejnych sesji.

W grupie A stwierdzono poprawę wyglądu skóry oraz jej parametrów takich jak gęstość, grubość i podniesiony poziom przeciwutleniaczy polifenolowych. Zaobserwowano także przywrócenie sprężystości tkanki skórnej, zwiększenie gęstości fibroblastów, pogrubienie włókien kolagenowych. Drobne zmarszczki, wielkość porów i przebarwień były zmniejszone.

Natomiast w grupie B, nie zaobserowano żadnych zmian w poprawie struktury skóry, poziomu przeciwutleniaczy.

Podsumowując: seria zabiegów hydradermabrazji efektywnie poprawia jakość skóry zarówno klinicznie, jak i histologicznie.

Zabieg hydradermabrazji na twarz to koszt około 290 pln.

Ekspertem była pani Agnieszka Kośnik – Zając - właścicielka Instytutu Babiana w Gdańsku i prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Medycyny Anizja. Wraz z mężem, znanym i cenionym specjalistą, prowadzi także Klinikę Chirurgii Naczyń ArtVein w Gdańsku. Aktywnie uczestniczy we wprowadzeniu nowości na rynek, rekomenduje sprawdzone produkty i zabiegi.

Instytut Babiana świadczy usługi z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej oferuje zabiegi pielęgnacyjne, profilaktyczne oraz likwidujące defekty estetyczne. Specjalizuje się w procedurach wyszczuplających i modelujących sylwetkę oraz terapiach przeciwstarzeniowych na twarz. www.babiana.pl

 

Wykorzystane źródła: Freedman BM. Plastic Surgery Associates of Northern Virginia, McLean, VA, USA. „Hydradermabrasion: an innovative modality for nonablative facial rejuvenation”. J Cosmet Dermatol. 2008 Dec;7(4):275-80. doi: 10.1111/j.1473-2165.2008.00406.x.

Dla portalu www.klinikiurody.com.pl rozmawiała Agnieszka Wyrozumska.

REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone