e-Przewodnik dla pacjentów z zakresu medycznej poprawy urody.

2016-11-16 18:21:17 ·

Jak znaleźć dobrego specjalistę i odpowiednią klinikę?

Coraz częściej w Polsce i na świecie poruszany jest temat bezpieczeństwa pacjentów, którzy chcąc skorzystać z medycyny estetycznej i operacji plastycznej nieświadomi ryzyka, padają ofiarą lekarzy nieuprawnionych do świadczenia usług specjalistycznych. Jak podaje Plastic Surgery Channel z 22 lutego 2017 r. 36 letni asystent chirurga w Denver założył klinikę chirurgii plastycznej i przez ponad rok operował pacjentów, zanim został postawiony w stan oskarżenia.

Stąd nasuwa się pytanie - Jak znaleźć dobrego specjalistę i odpowiednią klinikę? W jaki sposób dokonać najlepszego wyboru?

Naszym zdaniem obowiązkiem pacjenta jest zasięganie informacji. Dlaczego? Z tego względu, że to Ty podejmujesz wybór, to Twoja decyzja, czy na dany zabieg się decydujesz, czy też nie. Nie mówimy tu o sytacjach zagrażających życiu, a o zabiegach medycznej poprawy urody, gdzie masz wolny wybór.

Zatem zanim zaufasz, poświęć 15 min, tyle zajmie Ci przeczytanie e - Przewodnika.

W przewodniku zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, które rekomendujemy wziąć pod uwagę przy wyborze zabiegu i lekarza z zakresu medycznej poprawy urody. Dajemy  Ci narzędzie, które usystematyzuje Twoje poszukiwania i zwróci uwagę na istotne szczegóły, takie jak uprawnienia i kwalifikacje specjalisty wykonującego zabieg, znaczenie konsultacji medycznej, wymagane warunki zabiegowe, a wszystko po to, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i wykluczyć potencjalne czynniki ryzyka.

Wiedza działa na Twoją korzyść - zasięgaj informacji.

:: Dowiedz się jak najwięcej na temat dostępnych możliwościach leczenia, ograniczeniach, ryzyku i spodziewanym wyniku.

Także w portalu KlinikiUrody.com.pl staramy się przybliżyć ważne informacje o danych procedurach. Porównaj metody, czas rekonwalescencji, efekt końcowy, skutki uboczne, przeciwwskazania. Czy masz wystarczający budżet? Czy możesz pozwolić sobie na kilka dni wolnego?

:: Czytaj opinie i doświadczenia pacjentów, którzy już skorzystali z wybranej procedury lub danego miejsca. Jest wiele platform, gdzie pacjenci chętnie i szczerze dzielą się swoimi doświadczeniami i gdzie można zadać pytanie, jeżeli szukasz dodatkowych informacji. Ale pamiętaj! Żadna opinia, nie zastąpi konsultacji z lekarzem, masz pytania? Spisz je przed konsultacją i zadaj na wizycie.

:: Umów się na konsultacje w miejscach, które w procesie własnej selekcji bierzesz pod uwagę. W zależności jakiego leczenia potrzebujesz warto skorzystać z filtra wyszukiwania w naszym portalu. Selekcja nie jest łatwa, ponieważ prawdopodobnie w Twojej okolicy jest kilku specjalistów wykonujących poszukiwany zabieg na twarz, ciało, włosy, oczy lub leczy zęby. Dlatego tak ważne jest sprawdzić kwalifikacje, doświadczenie podejmując decyzję o wyborze lekarza i miejsca leczenia. Ważne jest, by znaleźć klinikę zapewniającą bezpieczną, ekspercką opiekę. Chirurg, który przeprowadza 200 różnych operacji rocznie, będzie na ogół pewniejszy niż ten, który przeprowadza ich 20. Wielu specjalistów należy do organizacji i stowarzyszeń, które mogą pomóc w weryfikacji. Nie można jednak udowodnić, że akredytacja świadczy o umiejętnościach i kwalifikacjach, ale mamy kilka sposobów jak wybrać specjalistę.

:: Upewnij czy lekarz jest zarejestrowany w organach regulujących, korzystając z Centralnego Rejestru Lekarzy RP, który prowadzony i udostępniony jest przez Naczelną Izbę Lekarską jako źródło informacji o lekarzach i lekarzach dentystach posiadających prawo wykonywania zawodu w Polsce. http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd.

:: Pacjenci podejmujący wybór leczenia chirurgicznego powinni rozpocząć poszukiwania od rejestru lekarzy chirurgii plastycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE). Członkostwo przyznawane jest wyłącznie chirurgom, którzy zdali egzaminy specjalizacyjne prowadzone przez uprawnione jednostki egzaminujące.   http://www.ptchprie.pl/

:: Lekarza z odpowiednimi kwalifikacjami do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znajdziesz między innymi:

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEIAA) http://www.ptmeiaa.pl/

Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej (POLME) http://www.polme.pl/

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) http://www.dermatologia-estetyczna.pl/

:: Specjalistę trychologa znajdziesz na stronie organizacji trychologów polskich: Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Trycholog diagnozuje i leczy choroby i zaburzenia włosów i skóry głowy. Trycholog nie musi być lekarzem. Operacyjny przeszczep włosów wykonuje lekarz po specjalistycznym szkoleniu, znajdź w Centralnym Rejestrze Lekarzy i Europejskim Towarzystwie Chirurgii Odtwórczej Owłosienia (ESHRS) http://www.ishrs.org/.

Kontynuuj czytanie i pobierz darmowy e-Przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj lub Udostępnij

REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon