Nowy sposób połączenia lasera z wypełniaczem i efekt grubszej, jędrniejszej skóry.

2016-10-27 11:45:03 ·

Tak proste, że aż genialne. Wykorzystanie wypełniacza Sculptra dla uzyskania optymalnej produkcji kolagenu w skórze, miejscowo na skórę - bez korzystania z igieł.

Wydawałoby się, że przyzwyczailiśmy się do zabiegów z wykorzystaniem igieł, aby przywrócić lub przedłużyć młodość. Gama i ilość zastosowań preparatów iniekcyjnych jest ogromna, niektóre nazywane neuromodulatorami (Botox, Dysport, Xeomin), inne wypełniaczami kwasu hialuronowego (Juvederm i Restylane), pozostałe zwane stymlatorami kolagenu (Sculptra Aesthetic, Radiesse).


Stymulatory kolagenu to specyficzne wypełniacze, których główną funkcją, poza efektem natychmiastowego wypełnienia, jest stymulacja organizmu do tworzenia własnego kolagenu. Najważniejszym jednak jego działaniem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracji, które zachodzą poprzez oddziaływanie substancji aktywnej preparatu na fibroblasty. Pobudzone fibroblasty produkują więcej kolagenu, który stanowi jeden z podstawowych składników tzw. macierzy pozakomórkowej. Kolagen nadaje skórze objętość i sprężystość, jest więc kluczowym elementem, od którego zależy jej wygląd i funkcjonowanie. Najpopularniejsze związki należące do grupy stymulatorów kolagenu, to hydroksyapatyt wapnia (Radiesse), kwas polimlekowy (Sculptra) oraz polikaprolakton (Ellansé).


Sculptra i zabieg laserowy. Nowy sposób połączenia właściwości lasera i preparatu, w celu zoptymalizowania działania, poprzez głębszą penetrację preparatu Sculptra po resurfacingu laserowym. Bez iniekcji, prosta aplikacja na skórę.

Działanie wypełniacza Sculptra i lasera.

Sculptra - jest sprawdzonym preparatem do stymulacji kolagenu w skórze.

Laser Co2 i mikronakłucia - procedury, które tworzą mikrokanaliki poprzez, które wnikają substancje aplikowane bezpośrednio na skórę.

Sculptra bardziej nić wypełnianie i wygładzanie zmarszczek i bruzd, jak to mają za zadanie jego odpowiedniki, jest wypełniaczem, który stymulując kolagen, pozostawia znacznie trwalszy efekt.

Technika iniekcji i lasera.

Do tej pory wypełniacz podawany był przy pomocy igieł lub kaniul o różnych średnicach, aż do tkanki podskórnej (i głębiej). Aktualnie coraz częściej słyszy się o nowym sposobie aplikowania produktu Sculptra bezpośrednio na skórę, w połączeniu z laserem frakcyjnym CO2.

Nowoczesna metoda jest ceniona i stosowana, ponieważ jej efekty są widoczne. W trakcie zabiegu laserem frakcyjnym CO2 dochodzi do powstawania mikrokanałów. Mikrokanały otwarte są przez około 2,5-minuty działają jak zassysacz substancji, dzięki czemu mniejsze cząsteczki Sculptra przenikają w głąb skóry. Cząstki Sculptra są w różnych rozmiarach, ale najmniejsze mają szansę przeniknąć mikrokanały. Sculptra jest stosowany miejscowo, delikatnie wcierany w skórę, w podobny sposób jak osocze bogatopłytkowe (PRP).

Efekty połączenia lasera i wypełniacza.

Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, w celu wytworzenia grubszej, jędrniejszej skóry. Nowy kolagen unosi tkanki, w konsekwencji dodaje objętości, która, w ostateczności wypełnia ubytki tkanki i zmarszczki.

Metoda sprawdzi się w leczeniu blizn potrądzikowych, wypełnianiu zmarszczek wokół ust i skóry wokół oczu, w celu zmniejszenia zagłębień (dolina łez), kurzych łapek i poprawy napięcia cienkiej skóry.

Jakie warunki trzeba spełnić do tego typu techniki? Każdy kto kwalifikuje się do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 może poddać się temu zabiegowi, poznaj przeciwwskazania.

Zalety nowej metody.

Jakie jeszcze inne zalety ma ta metoda? Wydawałoby się, że sposób aplikacji preparatu Sculptra - wsmarowanie w skórę, a nie iniekcja, może uchronić przed skutkami ubocznymi, jak reakcje ziarniniakowe. Chociaż do tych dochodzi coraz rzadziej, dzięki udoskonaleniu techniki podania, przestrzegania zaleceń producenta oraz edukacji pacjentów w zakresie postępowania po zabiegu. Z racji, że metoda jest stosunkowo nowa, będziemy śledzić jej rozwój w świecie medycyny estetycznej.

Agnieszka Wyrozumska. Klinikiurody.com.pl


Polecane artykuły dotyczące wypełniaczy  Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany  Zastosowanie hialuronidazy w leczeniu skutków ubocznych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego  Długotrwała poprawa objętości twarzy po zabiegu z wypełniaczem kwasu hialuronowego  Niewidzialny lifting twarzy  Medyczne techniki powiększania ust  Radiesse  ArteFill®  Powiększaniem ust kwasem hialuronowym  Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej  Rozpuszczalne nici PDO
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon