Jak wybrać pomiędzy Liposukcją i Kriolipolizą?

2015-09-04 10:58:52 ·

Rezultat zabiegów medycznych miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Zalety procedury odsysania tłuszczu vs mrożenia tkanek tłuszczowych.

Przy tak wielu opcjach, nie jest łatwe wybrać, która z procedur konturowania ciała, może być odpowiednia dla Ciebie. Aby pomóc w podjęciu decyzji, przy jednoczesnej maksymalizacji czasu i budżetu, należy rozważyć trzy istotne kwestie.

Czas - wahasz się pomiędzy CoolSculpting a liposukcją, szukasz jednorazowej, intensywnej metody z natychmiastowym skutkiem i zgadzasz się na niewielki czas na rekonwalescencję, a może raczej wolisz kilka małych, nieinwazyjnych zabiegów bez okresu rekonwalescencji z efektami po upływie 3-4 miesięcy?

Budżet - dla części pacjentów kwestie finansowe są głównym priorytetem w sprawie decyzji o wyborze zabiegu. Zadaj sobie pytanie, wygodniej jest Ci płacić w mniejszych kwotach za sesje zabiegów Coolsculpting, czy zapłacić za zabieg chirurgiczny Liposukcję?

Anatomia - może być bardzo istotna! - Nie każdy jest odpowiednim kandydatem dla wybranej metody i każda z procedur traktuje inaczej problem. Jakkolwiek, żadna z wymienionych nie pomaga zrzucić zbędnych kilogramów (w walce z nadwagą). Jeżeli straciłaś na wadze i chcesz wymodelować sylwetkę po odchudzaniu – masz nadmiar luźnej skóry np. na brzuchu i chcesz się jej pozbyć – niestety Coolsculpting lub liposukcja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów – potrzebujesz chirurgicznej metody usuwania nadmiaru fałdów brzusznych: abdominoplastyki.

Coolsculpting czy Liposukcja?

Mówiąc krótko: obie są skuteczne dla odpowiedniego kandydata, ale dla niektórych jedna metoda jest lepsza od drugiej.

LIPOSUKCJA

Liposukcja występuje zamiennie z terminami: lipoplastyka, odsysanie tłuszczu, lub po prostu „lipo”.

Chociaż liposukcja została odkryta we Francji w roku 1920, ewaluowała w Europie w latach 60. Ostatecznie liposukcja umożliwia usunięcie tłuszczu za pomocą kaniuli i ssania, bez użycia noża.

NA CZYM POLEGA LIPOSUKCJA?

Liposukcja jest oparta na zasadzie podciśnienia. Tłuszcz jest usuwany za pomocą kaniuli, przy zasysaniu. Metody liposukcji mogą być podzielone ze względu na ilość wtryskiwanego płynu i urządzenie, w którym pracuje kaniula. Techniki liposukcji.

Po ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem (sól fizjologiczna, epinefryna, lidokaina) i rozbiciu komórek tłuszczowych, chirurg za pomocą kaniuli odsysa odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej. Rozpuszczony tłuszcz jest usuwany za pomocą rurki połączonej z pompką ssącą i specjalnym pojemnikiem. Liposukcja to obecnie najczęściej wykonywana operacja estetyczna na świecie.

COOLSCULPTING™

CoolSculpting występuje zamiennie z terminami: kriolipoliza, selektywna kriolipoliza.

CoolSculpting™ firmy ZELTIQ jest nieinwazyjną technologią do usuwania tłuszczu. Technologia chłodzenia komórek tłuszczowych i ich rozkład, bez uszkadzania otaczających tkanek i skóry. System dostarcza optymalną ilość energii zimna, doprowadzając do lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej i tym samym modelując kontur ciała.

Pierwsze naukowe doniesienia o metodzie pochodzą z 2008, wykazano, że w kontrolowanych warunkach, podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na oddziaływanie zimna niż inne otaczające tkanki, a długotrwałe schładzanie tych komórek tłuszczowych może powodować ich redukcję bez uszkadzania otaczających tkanek, proces określono jako „selektywna kriolipoliza”. Selektywne zamrażanie tkanki tłuszczowej redukuje grubość tkanki tłuszczowej o 20-25%. Pacjenci na ogół potrzebują 1-2 zabiegów w tym samym miejscu, aby otrzymać zauważalny efekt.

NA CZYM POLEGA COOLSCULPTING™?

Lekarz zaznacza miejsca do precyzyjnego umieszczenia urządzenia. Następnie transparentny żelowy pad jest nakładany, aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a głowica aplikatora umieszczana jest w określonym obszarze zabiegowym. Urządzenie przełączane jest w tryb vacuum. Aplikator próżniowy zasysa tkankę i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Kontrolowane chłodzenie zamraża komórki tłuszczowe bez uszkadzania skóry, mięśni i nerwów. Po godzinie, lekarz usuwa aplikator i rozmasowuje zamrażaną część ciała. Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i kontrolowany przebieg.

LIPOSUKCJA A KRIOLIPOLIZA: ZALETY

Liposukcja nie byłaby najbardziej popularną procedurą gdyby nie jej zalety wyróżniające się na tle kriolipolizy, takie jak:

 • bardziej spektakularna redukcja tłuszczu
 • dokładniejsze modelowanie, konturowanie
 • lepsze, natychmiastowe rezultaty
 • możliwość przeprowadzenia równoległych zabiegów chirurgicznych

Natomiast kriolipoliza CoolSculpting™ nie byłby w rankingu nr 1 wśród medycznych urządzeń, jeśli nie jego zalety wymienione poniżej:

 • technologia nieinwazyjna
 • brak lub minimalny okres rekonwalescencji
 • mniejsze ryzyko (choć nie wolne od ryzyka)
 • niższe koszty, w zależności od wielkości obszaru
 • opcja dla osób, które nie chcą poddać się zabiegowi chirurgicznemu
 • nie wymaga żadnego nacięcia, iniekcji lub jakiejkolwiek innej ingerencji chirurgicznej.

WADY LIPOSUKCJI W PORÓWNANIU DO COOLSCULPTING™

Każdy kto rozważa liposukcję musi wziąć pod uwagę:

 1. ryzyko powikłań związane z operacją
 2. okres rekonwalescencji do kilku dni z ograniczeniem aktywności od 3-6 tygodni
 3. możliwość powstania nierówności po odessaniu tłuszczu

WADY CoolSculpting™ obejmują:

 1. słabszy spektakularny rezultat w porównaniu z liposukcją
 2. czas zabiegu
 3. możliwość powstania nierówności
 4. ograniczone dopasowanie aplikatora do traktowanego obszaru
 5. zalecana ilość zabiegów
 6. efekty zauważalne od 1-3 miesięcy, końcowy rezultat osiągniesz po upływie około 6-9 miesięcy.

Podsumowując żadna z procedur nie jest substytutem dla utraty wagi i nie chroni przed zwiększeniem masy ciała. Pacjenci, którzy będą spożywać więcej kalorii, niż są w stanie spalić w ciągu dnia, sprawią, że pozostałe komórki tłuszczowe powiększą się.

Obie metody także mają ograniczenia, jeżeli pacjenci zmagają się z luźną, nieelastyczną skórą, ponieważ kluczem do sukcesu jest zdolność skóry do obkurczania się po operacji.

Ani liposukcja ani CoolSculpting™ w sposób magiczny nie usunie niepożądany tłuszcz z danego fragmentu ciała, ale obie są nr 1 na świecie, przyczyniając się do poprawy samopoczucia pacjentów.

Źródło: http://www.smartbeautyguide.com, http://www.dermahealthinstitute.com, http://www.coolsculpting.com


Polecane artykuły UltraShape Power do trwałego niszczenia komórek tłuszczowych  Karboksyterapia  Endermologia vs Cellfina vs Cellulaze - co jest lepsze i dlaczego?  Preparat medycyny estetycznej na podbródkową tkankę tłuszczową  Zabieg kriolipolizy – modelowanie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon