Problem z cellulitem? Endermologia vs Cellfina vs Cellulaze - co jest lepsze i dlaczego?

2015-08-20 13:14:53 ·

3 szybkie sposoby na cellulit. Wszystko co powinnaś wiedzieć czym się różnią, dlaczego jeden jest lepszy od drugiego, zalety i wady.

- Endermologia

Endermologia jest zabiegiem antycellulitowym, który wymaga masażu, rolowania i zasysania skóry, aby stymulować rozpad uporczywych depozytów cellulitu. Endermologia to delikatne ssanie dwóch aktywnych rolek i masaż mechaniczno wibracyjny. Według praktyków zabieg zmniejsza grubość podskórnej warstwy tłuszczu, i zwiększa przepływ krwi i drenaż limfatyczny, co ułatwia usuwanie nadmiaru płynów i komórek tłuszczowych. Zabieg Endermologii trwa zazwyczaj około 45 minut i jest podobny do intensywnego masażu.

Zwolennicy Endermologii uważają, że metoda poprawia krążenie, co wpływa na rozpad niechcianych komórek tłuszczowych i cellulitu. Krytycy twierdzą, że zwyczajnie powoduje obrzęk, a cellulit jest mniej widoczny, ale nie zostaje usunięty.

Większość kobiet jest zadowolona z wyników, ale procedura wymaga powtarzania (przynajmniej raz w miesiącu), w przeciwnym wypadku, wszystko wróci poprzedniego stanu. Endermologia jest często używana po procedurze liposukcji do wygładzania skóry i poprawy wyglądu. W ciągu czternastu sesji, należy pić dwa do trzech litrów wody dziennie, aby oczyścić organizm z toksyn.

Endermologia jest nieinwazyjną techniką, która pomaga czasowo zmniejszyć cellulit. Słowo klucz to „czasowa, doraźna, chwilowa” poprawa cellulitu. Zabieg nie sprawia bólu, nie wymaga okresu rekonwalescencji.

- Cellulaze

Cellulaze jest mało inwazyjną procedurą chirurgiczną do zwalczania cellulitu. Cellulaze firmy Cynosure to urządzenie laserowe, które przecina połączenia, będące przyczyną dołeczków – fałdowania skóry; rozgrzewa skórę, stymuluje wzrost kolagenu w celu napięcia skóry i pozwala na rozpuszczenie tłuszczu. Procedura jest czasochłonna jak i oczekiwanie na efekty.
Podczas sesji 60 do 90 minut, cieniutki laser światłowodowy jest umieszczony pod skórą, aby rozbić wybrzuszenia tłuszczu. Następnie, laser nacina zwłókniałe przegrody tkanki włóknistej tworzących charakterystyczne zagłębienia w skórze, aż do ich uwolnienia. Terapia zwiększa produkcję kolagenu, który z kolei zwiększa grubość skóry i jej sprężystość zapewniając o wiele gładszy wygląd. Zobacz filmik kliknij.

Zabieg wykonywany jest w warunkach sali zabiegowej, przez lekarza, najczęściej chirurga. Procedura wymaga maleńkich nacięć, które są ledwo widoczne po zagojeniu. Miejscowe znieczulenie minimalizuje dyskomfort; obrzęk i zasinienie zanika około dziesięciu dni. Niektóre pacjentki skarżą się na popękane naczynka „pajączki”, oraz utrzymującą się tkliwość przy nacisku. Efekty po jednym zabiegu pojawia się powoli, w ciągu trzech miesięcy do roku i mogą utrzymywać się do dwóch lat.

- Cellfina

Najnowsza technologia o nazwie Cellfina, to o wiele szybsza i mniej urazowa procedura, która wykorzystuje urządzenie do precyzyjnych nacięć w zagłębieniach. Zabieg Cellfina™ to długotrwała redukcja cellulitu. Wyniki badań przedstawiają 94% zadowolonych pacjentek.

Cellfina jest urządzeniem, które łączy w sobie delikatne ssanie próżniowe i drobne ostrze. Mechanizm zasysa skórę i wykonuje pod nią miniaturowe nacięcia odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu włókien, w rezultacie skóra odzyskuje gładką fakturę, bez widocznych w skórze wgłębień. Wykorzystane tu ostrze jest na tyle małe, że nie powinno wystąpić krwawienie. Pojawiające się u niektórych pacjentek zasinienia i bóle znikają natomiast po jednym lub dwóch dniach. W przeciwieństwie do Cellulaze, która wymaga znieczulenia miejscowego, Cellfina korzysta tylko z kremu paraliżującego dla uśmierzenia bólu. Podobnie jak Cellulaze metoda wymaga jednego zabiegu, ale Cellfina zajmuje mniej niż godzinę. Obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/embed/rPSHIMy-WIM

W ciągu miesiąca powinno być zauważalne zmniejszenie cellulitu, wynik utrzymuje się co najmniej dwa lata - najdłuższy okres zmniejszenia cellulitu na tle pozostałych zabiegów usuwania cellulitu z zakresu bardzo nieinwazyjnego mechanicznego masażu, ciepła i częstotliwości radiowej, jak i preparatów do rozpuszczania tłuszczu.

Źródło: http://cosmeticsurgerytimes.modernmedicine.com, http://www.cellulaze.com, http://www.cellfina.com, http://www.realself.com


Polecamy artykuły  Karboksyterapia  Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu  RF w modelowaniu sylwetki  Problem z cellulitem? Endermologia vs Cellfina vs Cellulaze - co jest lepsze i dlaczego?
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon